Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, insan odaklı hizmet anlayışını, teknolojiyle bütünleştirerek geliştirmeye devam ediyor. Vatandaşların ne düşündükleri ve ne taleplerinin Belediye'ye Çağrı Merkezi ve Beyaz Masalara gelenler ile sınırlı kalmasını istemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı A. Edip UĞUR, vatandaşın sesini sokakta dinlenmesi üzerine kurduğu uzman ekip ile sahada kentin sosyodemografik haritasını çıkarıyor. 

Bu hedefi gerçekleştirmek için, Dijitaladam'ın belediyeler için özel olarak geliştirdiği SosyoCity mobil uygulamasını kullanma kararı alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Belediyesi, kısa bir süre içerisinde sahada oluşturulan özel anketlerin verilerini SosyoCity üzerinden tutarak, analizlerini gerçekleştirdiler. 

Tüm raporlamaları grafiksel olarak raporlama ekranlarında ayrıntılı olarak analiz dökümü verebilme yeteneğine sahip SosyoCity ile şehrin ne istediği, hangi mahallelerde sorunların daha yoğun olduğu v.b tüm merak edilen soruların cevaplarını toplayarak, analiz etme imkanı veriyor. 

Kağıt ve zaman israfı, aktarım hata risklerini ortadan kaldıran SosyoCity, hem online olarak hemde offline olarak çalışabilmesi ile ekstra bir data maliyeti getirmiyor. Böylece ekipler, internet olsa da olmasa da rahatlıkla anket verilerini tabletlerinde saklayabiliyorlar.