Dijitaladam, 2 yılı aşkın bir süredir Belediyeler ile vatandaş arasında iletişim köprüsünü dijital ürünler ile nasıl inşa edebileceği konusunda AR-GE çalışmaları yapmaktadır. Bu konuda bir çok belediye ile çalışma ve toplantı tecrübelerinin sonucunda Belediye kurumları için vatandaşa dokunma noktasında dijital bir çözüm yaratma süreçlerini iyi biliyor ve bu süreçlere en uygun çözümleri sunuyoruz. 

Belediyelerin karmaşık altyapı ve sistemlerinin aksine Dijitaladam bu sistemler ile bütünleşik bir yapıda entegre olarak vatandaş'ın anlayabileceği sadelikte, arayüz anlamında kurumsalı iyi anlatan dijital ürünleri ile belediyelere prestij yaratmayı amaçlıyor. Aynı zamanda bu çözümlerle elde edilecek verileri, arkada çalışan bir çok algoritma ile destekleyerek analiz edilmesi anlamında raporlamalar oluşturan sistemler geliştiriyor. 

Sonuç olarak Belediyeler, vizyon ve misyonları vatandaş ayağında anlatmak ve hizmet götürme noktasında Dijitaladam çözümleri ile bunu başarabiliyor. 

Belediyeler için hazırladığımız bazı çözümlerimiz aşağıdaki gibidir ; 
 

 • İçerik Yönetim Sistemleri 
  İçerik Yönetim Sistemi, web sitenizin içeriğni kolayca kontrol etmenizi sağlayan özel bir programdır. Dijitaladam İçerik Yönetim Sistemi ile Belediye sitesinde ki tüm içeriklerini resim , video , ses ve benzer dosyaları , yazı, banner gibi alanları çoklu kullanıcı yapısı ile yönetmenizi sağlayan programdır, her modül farklı kişilere yetkilendirme verilebilir. Modül bazlı olarak çalışır ve  sitenizde olan tüm alanlar ve içeriklerin kontrolünü çok basit bir şekilde yönetmenize imkan verir.
   
 • E-Belediye ile Entegre Mobil Uygulama
  Akıllı cihazların (telefon,tablet) hayatımıza hızla girmesiyle beraber mobil uygulamalara olan ihtiyaç artmıştır ve mobil pazar her geçen gün hızla büyümektedir. Mobil cihaz kullanımının artması, mobil kullanıcılara hitap eden kullanıcı dostu ara yüzlere sahip, mobil uygulamalar ve mobil web uygulamaları aracılığıyla çözüm sunmanın önemini arttırmıştır. Dijitaladam olarak,  web İçerik yönetim sistemlerindeki tecrübemiz ile ürünleri tüm platformlarda (Android, Apple) çalışacak şekilde mobil dünyaya sunduk. Mobil içerik yönetim sistemimiz sayesinde tek kontrol merkezi ile tüm ortamlar yönetilebilmektedir. Ayrıca Belediye sistemlerinin omurgası olan, E-Belediye sistemleri ile kolayca entegre olabilme yapısı ile hazırlanacak olan mobil uygulama üzerinden hemen hemen tüm e-belediyecilik işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. ( Online ödeme, Borç Sorgulama, Fotoğraflı Şikayet ve Öneri gönderme v.b ) 
   
 • Hologram Sunumlar
  Holografik sunumlar, tamamen Dijitaladam tarafından geliştirilmiş saydam bir pleksiglass materyale ters projeksiyon yöntemi ile yansıtılan 3D sunumlardır. Meclis toplantıları, geniş kitleli toplantılar v.b. alanlarda kolaylıkla uygulanabilir olan bu sistem, sunumlarınızda ki dikkat ve anlaşılabilirlik oranını yükseltecek, teknolojiyi en iyi şekilde kullanan bir belediye imajı çizecektir. 
   
 • SmartAssist Holografik Yapay Asistan
  SmartAssist, Dijitaladam tarafından geliştirilen ulusal ve global alanda ödüllü bir çözümdür. 7/24 çalışabilen, tatil, izin ve maaş istemeyen ayrıca insan hata föktörlerinden tamamen arındırılmış dijital bir personel kim istemez ki? Dijitaladam, belediyeler de ki beyaz masa gibi vatandaş çözüm merkezlerinde standart sorulara cevap vermesi üzerine geliştirilmiş bir personel çözümüdür. Hareket sensörü ile karşısında ki vatandaşı algılar, cinsiyeti ve yaş ayrımı yapabilir, sorulan sorulara sesli oalrak cevap verebilir. 
   
 • SosyoCity, NPS Sosyal Doku Anket Sistemleri
  NPS algoritma sistemi ile hazırlanan SosyoCity, vatandaşlara yönelik anket uygulamalarınızda sizlere kolay, hızlı ve güvenilir veri toplama ve analizi yapma noktasında en etkili çözümü sunuyor.
   
  Bu çözümümüz sayesinde belediye sınırlarında yapacağımız bir hane halkı ve anket çalışmamız ile belediyeniz sınırlarında yaşayan insanların nelere ihtiyacı var, eğitim durumların neler , hangi işlerde çalışıyorlar , hastalıkları neler, evlerinden Ne ile ısınıyorlar , ev de kaç kişi çalışıyor , ev de kanser hastası var mı gibi sorular ile belediyeniz sınırlaında yaşayan insanların sorunlarını daha iyi tespit etmek için yapılmış bir program ve saha araştırma anket çalışmasıdır. Bunun sonucunda tüm verilerin sisteme işlenmesi sonucu , çapraz raporlar , görsel raporlar ve karşılaştırmalalı raporlar veren bir çözümdür.

  Soruların cevaplarını evet-hayır veya mutluluk oranları gibi ölçümlenebilir değerler yaptığınızda ise  gelişmiş NPS algoritması sayesinde vatadanşların mutluluk oranlarını ve sizi tavsiye skorlarını görebilirsiniz. Ayrıca geliştirdiğimiz bu mobil çözüm, sahada herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan veri toplayabilir, böylece ekstra bir tablet data maliyeti oluşturmaz. 
   
 • Sanallaştırma ve Bulut Çözümleri
  Dijitaladam olarak kendi geliştirdiğimiz yazılımlarımızı kendi bulut sunucularımızda barındırma hizmeti vermekteyiz , talep halinde kurumun ihtiyaçlarını belirleyip çalışacağı platforma uygun bulut sunucular tasarlayıp kurumun hizmetine sunmaktayız. Bilişim dünyasında son yıllarda adını sık sık duyduğumuz bulut bilişim (Cloud Computing) gün geçtikçe hayatımızın içine girmeye başladı. Bulut Bilişim hizmeti vermemizin sebebi kurumun gereksiz sistem yatırımı yapmasının önüne geçmek , güvenlik ve yedekleme politikarını tek merkezden yönetmek maliyetlerin düşürülmesini, değişen iş gereksinimlerine hızlı cevap verebilmek, ve karmaşıklığın azaltılmasını sağlamaktır.